LT  |  EN
Paieška    

Ketvirtinis žurnalas medikams
 
apie mus | redaktorių kolegija | naujausias numeris | archyvas | autoriams | kontaktai

Medicinos teorija ir praktika 2007 m. 13 tomas, Nr. 2


Atsisiųsti PDF formatu

OKSIDACINĖ ORGANIZMO SISTEMA IR LAKTAZĖS AKTYVUMAS

S. VARVUOLYTĖ, D. KALIBATIENĖ, I. GLEMŽIENĖ, E. KAZĖNAITĖ


Elektroninis paštas susirašinėjimui: sonatav@hotmail.com

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: laktazė, laktozės toleravimo mėginys, hipolaktazija, malondialdehidas, katalazė.

DARBO TIKSLAS: ištirti ir įvertinti laktazės fermentinio aktyvumo ir oksidacinės organizmo sistemos sąryšį padidėjusio ir normalaus arterinio kraujospūdžio sąlygomis.

TYRIMO MEDŽIAGA IR METODAI: ištirta 180 abiejų lyčių, sveikų ir sergančių I° ar II° laipsnio arterine hipertenzija asmenų. Atliktas dalyvių klinikinis tyrimas, laktozės toleravimo mėginys. Nustatyta lipidų peroksidacijos rodmens malondialdehido koncentracija ir antioksidacinės organizmo sistemos rodmens katalazės aktyvumas.

REZULTATAI: laktozės toleravimo mėginiu hipolaktazija buvo diagnozuota 32,2 proc. tyrimo dalyvių. Asmenų, sergančių I° ar II° arterine hipertenzija, vidutinė malondialdehido koncentracija kraujo serume 5,28±2,42 nmol/l buvo aukštesnė nei tiriamųjų be arterinės hipertenzijos 4,49±1,38 nmol/l (p<0,05), tuo tarpu katalazės aktyvumas minėtuose tiriamųjų pogrupiuose nepakito (p>0,05). Hipolaktaziją turinčių asmenų vidutinė malondialdehido koncentracija kraujo serume 4,62±1,69 nmol/l buvo panaši į tiriamųjų, kuriems nustatytas didelis laktazės aktyvumas, 4,83±1,93 nmol/l (p>0,05). Didžiausia malondialdehido koncentracija nustatyta sergantiems I° ar II° laipsnio arterine hipertenzija asmenims, kurių laktazės fermentinis aktyvumas buvo didelis – 5,34±2,57 nmol/l.

IŠVADOS. Hipolaktazijos atveju malondialdehido koncentracija ir katalazės aktyvumas kraujo serume nepakito. Malondialdehido koncentracija kraujo serume padidėjo sergant arterine hipertenzija.


© 2018 Medicinos teorija
ir praktika

SL 1747
ISSN 1392-1312
Redakcijos adresas:
„Medicinos teorija ir praktika”
V. Grybo g. 32
10318 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 ~ 5) 247 6309
El. paštas

Programavimas: www.mikrospektras.lt - interneto svetainių kūrimas