LT  |  EN
Paieška    

Ketvirtinis žurnalas medikams
 
apie mus | redaktorių kolegija | naujausias numeris | archyvas | autoriams | kontaktai

Medicinos teorija ir praktika 2007 m. 13 tomas, Nr. 2


Atsisiųsti PDF formatu

LĖTINIO VENINIO NEPAKANKAMUMO ĮVERTINIMAS PO KOJŲ PAVIRŠINIŲ VENŲ OPERACIJŲ. PENKERIŲ METŲ REZULTATAI

R. DAGILAITIS, V. TRIPONIS, I. GUDGALYTĖ


Elektroninis paštas susirašinėjimui: r.dagilaitis@post.skynet.lt

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: lėtinis veninis nepakankamumas, trofinė opa, varikozė, flebektomija.

DARBO TIKSLAS. Nustatyti chirurginio gydymo poveikį opos gijimui, įvertinant opos, giliųjų venų vožtuvų būklę tolimu pooperaciniu laikotarpiu ir venų varikozės recidyvų dažnį.

LIGONIAI IR METODAI. Į tyrimą buvo įtraukti 67 ligoniai, kuriems 1999-2001 m. atlikta paviršinių išsiplėtusių kojų venų operacija dėl veninės trofinės opos. Stebėjimo laikotarpis iki 5 metų. Prieš chirurginį gydymą visi ligoniai buvo tiriami dvigubo skenavimo metodu, įvertinant poodinių ir giliųjų venų būklę. Atokiu periodu ligoniams buvo atliktas ultragarsinis dvigubo skenavimo tyrimas. Tyrimo metu tiriamasis buvo vertikalioje padėtyje. Buvo tiriami didžiosios, mažosios poodinės, šlaunies ir pakinklio venų diametras ir refliukso laikas. Refliukso laikas skaičiuotas pagal doplerinę kreivę naudojant distalinę kompresiją. Grįžtančio kraujo srovė, kuri buvo registruojama ilgiau kaip 0,5 s, buvo laikoma teigiamu refliuksu.

REZULTATAI. Segmentinis refliuksas šlaunies venoje rastas 7 (10,4 proc.), pakinklio venoje – 2 (3 proc.), ašinis refliuksas – 2 (3proc.) ligoniams. Dekompensuotos perveriančios šlaunies venos buvo 21 ligoniui, blauzdos perveriančių venų vidinėje grupėje – 32, išorinėje grupėje – 15 ligonių. Dekompensuota kita poodinė vena – 7 (10,4 proc.) ligoniams. Po 5 metų opos buvo užgijusios 66 (94,3 proc.), neužgijusios – 4 (5,7 proc.) atvejais. Iš šių keturių – dviem (2,85 proc.) buvo dekompensuota kita poodinė ir perveriančios venos, dviem (2,85 proc.) – tik perveriančios venos. Iš šių 4 opų tik viena nebuvo užgijusi per visą stebėjimo laiką. Likusios trys – tai opos recidyvai, atsiradę praėjus > 2 metams po operacinio gydymo.

IŠVADOS. Venų varikozės recidyvų dažnis buvo 75,7 proc., tačiau, praėjus 5 metamas po paviršinių venų pašalinimo operacijų, ligoniams aktyvios opos nustatytos tik 4 atvejais, todėl galima teigti, kad chirurginis gydymas sumažina LVN laipsnį ir patikimai apsaugo ligonį nuo opos.


© 2018 Medicinos teorija
ir praktika

SL 1747
ISSN 1392-1312
Redakcijos adresas:
„Medicinos teorija ir praktika”
V. Grybo g. 32
10318 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 ~ 5) 247 6309
El. paštas

Programavimas: www.mikrospektras.lt - interneto svetainių kūrimas