LT  |  EN
Paieška    

Ketvirtinis žurnalas medikams
 
apie mus | redaktorių kolegija | naujausias numeris | archyvas | autoriams | kontaktai

Medicinos teorija ir praktika 2007 m. 13 tomas, Nr. 2


Atsisiųsti PDF formatu

PIRMOJI LAPAROSKOPINIŲ SPERMATINIŲ VENŲ LIGACIJŲ OPERACIJŲ PATIRTIS VILNIAUS MIESTO UNIVERSITETINĖJE LIGONINĖJE

D. ŠILINIS, E. GATELIS, A. GRADAUSKAS, V. KEINA


Elektroninis paštas susirašinėjimui: darius.silinis@one.lt

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: varikocelė, laparoskopinė spermatinių venų ligacija.

Darbo tikslas. Sėklinio virželio uogienojinio rezginio venų išsiplėtimas – varikocelė, dažna vyrų liga, pasitaikanti apie 15-20 proc. tiriamų 15-25 m. vyrų, apie 40 proc. jų sukelianti nevaisingumą. Ši liga gydoma atliekant išplėstų venų sklerozavimą arba chirurgiškai operuojant (Lopatkino, Ivanisevičiaus, Palomo, mikroskopinis metodai). Pastaraisiais metais atvirą operaciją baigia išstumti laparoskopinė spermatinių venų ligacija. Šio darbo tikslas yra parodyti laparoskopinio varikocelės gydymo privalumus.

LIGONIAI IR METODAI. Vilniaus miesto universitetinėje ligoninėje 2004 m. balandžio 5 d. buvo atlikta pirmoji laparoskopinė spermatinių venų ligacijos operacija, o per 2 metus jų buvo atlikta 32. Visiems ligoniams buvo kairės pusės I-IIIo varikocelės, nustatytos šauktinio amžiaus jaunuoliams arba vyrams, kurie kreipėsi dėl skausmų sėklidėse ir nevaisingumo. Operacijos buvo atliekamos titano kabutėmis perspaudžiant ir perkerpant spermatines venas, stengiantis išsaugoti sėklidės arteriją.

REZULTATAI. Hospitalizacijos vidutinis laikas – 4, 7 d. Į namus ligoniai išrašyti vidutiniškai antrą parą po operacijos. Pooperaciniu periodu 59 proc. ligonių skausmui malšinti naudota 1-3 ampulės analgetikų (tramadolis, ketonalis, analginas, diklakas įprastinėmis dozėmis), 41 proc. ligonių skausmo malšinti visai nereikėjo. Operacijos trukmė 20-95 min., vidutiniškai – 43 min. Operacinės ir pooperacinės komplikacijos: 11 (34,4 proc.) atvejų buvo nedidelis kraujavimas iš testikuliarinių venų ar arterijų, kurį pavyko sustabdyti laparoskopiškai, vidutinis kraujo netekimas – 7 ml, 2 atvejais po operacijos buvo susidaręs pneumoscrotum, 1 – ūmi virusinė respiratorinė infekcija.

IŠVADOS. Laparoskopinės spermatinių venų ligacijos operacijos privalumai yra nedidelė operacinė pilvo sienos trauma, kas sukelia nestiprius skausmus po operacijos, greitas darbingumo atgavimas ir ligonio grįžimas į įprastą gyvenimo ritmą, puikus kosmetinis efektas, mažas komplikacijų skaičius. Įvaldžius operacinę techniką, atsiradus patyrimui, ši operacija tampa greitu, saugiu ir efektyviu varikocelės operacinio gydymo būdu.


© 2018 Medicinos teorija
ir praktika

SL 1747
ISSN 1392-1312
Redakcijos adresas:
„Medicinos teorija ir praktika”
V. Grybo g. 32
10318 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 ~ 5) 247 6309
El. paštas

Programavimas: www.mikrospektras.lt - interneto svetainių kūrimas