LT  |  EN
Paieška    

Ketvirtinis žurnalas medikams
 
apie mus | redaktorių kolegija | naujausias numeris | archyvas | autoriams | kontaktai

Medicinos teorija ir praktika 2010 m. 16 tomas Nr. 2


Atsisiųsti PDF formatu

TORAKOABDOMINALINĖS AORTOS PATOLOGIJOS HIBRIDINIŲ OPERACIJŲ ANKSTYVŲJŲ REZULTATŲ APŽVALGA

Marijus Gutauskas, Valdas Bilkis, Nerijus Misonis, Birutė Vaišnytė, Ilona Taluntienė, Tomas Baltrūnas, Gintaris Vilkevičius, Vaidotas Zabulis, Ingrida Ašakienė


Elektroninis paštas susirašinėjimui: taluntiene@gmail.com

Reikšminiai žodžiai: torakoabdominalinė aortos aneurizma, aortos disekacija, hibridinė operacija, visceralinė revaskuliarizacija.
Tikslas. Apžvelgti pirmųjų Lietuvoje hibridinių operacijų ankstyvuosius pooperacinius rezultatus.
Metodai. Atlikta retrospektyvi visų Lietuvoje atliktų hibridinių operacijų rezultatų apžvalga. Nuo 2008-06-01 iki 2009-01-01 operuotos 5 ligonės (amžiaus vidurkis – 49 metai): viena dėl torakoabdominalinės aneurizmos, trys – dėl torakoabdominalinės aortos disekacijos ir viena – dėl aortos pseudoaneurizmos. Iš pastarųjų trijų vienai pacientei diagnozuota ryški antrinė torakoabdominalinė aneurizma, kitai – pūlinga aortos pseudoaneurizma.
Rezultatai. Techniškai operacijos metu visos procedūros, tiek atviros chirurgijos, tiek endovaskulinės, pavyko. Viena pacientė ankstyvuoju periodu mirė nuo insulto. Vienai pacientei išsivystė nugaros smegenų išemija su parapareze. Ankstyvuoju pooperaciniu periodu dviem pacientėms įvyko šuntų trombozės: vienai pacientei trombozė pastebėta endovaskulinio etapo metu, moteris iš karto operuota pakartotinai, operacija vyko be papildomų komplikacijų. Kitos pacientės kontrolinėje kompiuterinė topografinėje angiografijoje (KTa) rastas nefunkcionuojantis šuntas, bet be organų išemijos. Nė vienai pacientei ankstyvuoju pooperaciniu periodu aortos patologija toliau neprogresavo, dėl ko būtų reikėję papildomų intervencijų.
Išvada. Lietuvoje pacientams, turintiems sudėtingą aortos patologiją, šios operacijos yra vienintelė galimybė suteikti realią pagalbą, o ne stebėti ir laukti. Nors mūsų rezultatai prastesni nei kai kurių užsienio klinikų, kaip nurodo publikuojami straipsniai, galime sakyti, kad ankstyvojo periodo rezultatai priimtini, o aortos patologijos pašalinimas yra sėkmingas.

© 2018 Medicinos teorija
ir praktika

SL 1747
ISSN 1392-1312
Redakcijos adresas:
„Medicinos teorija ir praktika”
V. Grybo g. 32
10318 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 ~ 5) 247 6309
El. paštas

Programavimas: www.mikrospektras.lt - interneto svetainių kūrimas