LT  |  EN
Paieška    

Ketvirtinis žurnalas medikams
 
apie mus | redaktorių kolegija | naujausias numeris | archyvas | autoriams | kontaktai

Medicinos teorija ir praktika 2012 m. 18 tomas Nr. 4.2


Atsisiųsti PDF formatu

ŪMINIS INKSTŲ NEPAKANKAMUMAS UNIVERSITETINĖJE LIGONINĖJE: REZULTATAI REMIANTIS RIFLE KRITERIJAIS

Karolis Skebas, Kristina Vrotniakaitė, Rūta Jacevičiūtė, Vytautas Razukas, Marius Miglinas


Elektroninis paštas susirašinėjimui: karolis.skebas@gmail.com

Reikšminiai žodžiai: ūminis inkstų nepakankamumas, RIFLE, kreatininas, sepsis.

Darbo tikslas. Išanalizuoti ūminio inkstų nepakankamumo priežastis, įvertinti ligos sunkumą remiantis RIFLE kriterijais, nustatyti mirtingumo dažnį bei išsiaiškinti letalinės išeities prognostinius veiksnius.

Tyrimo medžiaga ir metodai. Retrospektyvioje studijoje buvo išanalizuoti visi pacientai, kuriems per vienerius metus buvo diagnozuotas ūminis inkstų nepakankamumas.

Rezultatai. Populiaciją sudarė 97 pacientai. Remiantis RIFLE kriterijais, 9,3 proc. pacientų buvo priskirti „Rizikos“ kategorijai, 30,9 proc. buvo „Pažeidimo“ kategorijoje bei 59,8 proc. pacientų buvo priskirti „Nepakankamumo“ kategorijai. Sepsis buvo pagrindinė ūminio inkstų nepakankamumo priežastis (53,6 proc.). Mirtingumas siekė 43,2 proc. Vyriška lytis, amžius, ūminio inkstų nepakankamumo priežastis (sepsis) ir dirbtinė plaučių ventiliacija buvo statistiškai patikimi mirtingumo prognostiniai veiksniai.

Išvados. Remiantis RIFLE kriterijais, didžiausią sergančiųjų ūminiu inkstų nepakankamumu dalį sudarė pacientai, priskirti „Nepakankamumo“ kategorijai. Dažniausia ūminio inkstų nepakankamumo bei mirties priežastis buvo sepsis. Vyriška lytis, amžius, sepsis ir dirbtinė plaučių ventiliacija buvo statistiškai patikimi mirtingumo prognostiniai veiksniai.


© 2018 Medicinos teorija
ir praktika

SL 1747
ISSN 1392-1312
Redakcijos adresas:
„Medicinos teorija ir praktika”
V. Grybo g. 32
10318 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 ~ 5) 247 6309
El. paštas

Programavimas: www.mikrospektras.lt - interneto svetainių kūrimas