LT  |  EN
Paieška    

Ketvirtinis žurnalas medikams
 
apie mus | redaktorių kolegija | naujausias numeris | archyvas | autoriams | kontaktai

Medicinos teorija ir praktika 2015 m. 21 tomas Nr. 2.2


Atsisiųsti PDF formatu

NĖŠČIŲJŲ IR JŲ PARTNERIŲ ŠLAPIMO TAKŲ INFEKCIJOS REIKŠMĖ NĖŠTUMO EIGAI

Algirdas Žalimas, Raminta Baušytė, Daiva Bartkevičienė, Gražina Stanislava Drąsutienė, Feliksas Jankevičius, Diana Ramašauskaitė, Irena Dumalakienė


Elektroninis paštas susirašinėjimui: algis.zalimas@gmail.com

Reikšminiai žodžiai: šlapimo takų infekcija, besimptominė bakteriurija, priešlaikinis gimdymas, citokinai.
Šlapimo takų infekcija yra viena dažniausių nėščiųjų infekcijos rūšių, kuri laiku nediagnozuota ir negydyta gali sukelti sunkią nėščiosios ir vaisiaus patologiją, nepalankią nėštumo eigą ir baigtį.
Šlapimo takų infekcijos diagnostikoje auksiniu standartu išlieka šlapimo pasėlis, tačiau pasaulyje tęsiami tyrimai, ieškant efektyviausio diagnostikos ir gydymo algoritmo. Pastebėta, kad tam tikri uždegiminiai citokinai, pavyzdžiui., interleukinas- 1β, interleukinas-6, interleukinas-8, dalyvauja priešlaikinio gimdymo atsiradime, tačiau išlieka prieštaringos nuomonės dėl imuninių žymenų panaudojimo atrenkant šlapimo takų infekcijos požiūriu rizikingas nėščiąsias.
Lietuvoje kol kas iš viso nėra tirtas šlapimo takų infekcijos paplitimas tarp nėščių moterų, jos reikšmė nėščiosios ir vaisiaus sergamumui bei mirtingumui perinataliniu laikotarpiu, nėštumo eigai ir išeitims. Taip pat užsienio šalyse ir Lietuvoje neatlikti moksliniai tyrimai, nagrinėjantys vyrų, sergančių šlapimo takų infekcija, galimybes užkrėsti nėščias savo partneres.

Šiame apžvalginiame straipsnyje pateiksime naujausius pasaulio mokslininkų tyrimų apie šlapimo takų infekcijos įtaką nėštumo eigai ir išeitims, imuninių žymenų panaudojimą nėščiųjų šlapimo takų infekcijos diagnostikoje rezultatus.DOI: 10.15591/mtp.2015.037
Pateikta: 2015 m. sausio 15 d.
Priimta: 2015 m. vasario 26 d.
© 2018 Medicinos teorija
ir praktika

SL 1747
ISSN 1392-1312
Redakcijos adresas:
„Medicinos teorija ir praktika”
V. Grybo g. 32
10318 Vilnius, Lietuva
Tel. (8 ~ 5) 247 6309
El. paštas

Programavimas: www.mikrospektras.lt - interneto svetainių kūrimas